Titul

PIKO-BIKE KID CUP 2023

Cyklistický klub PIKO-BIKE organizuje každý rok detské cyklistické preteky s názvom Kid-Cup. V nedeľu ráno 11.6.2023 sme sa stretli pri reštaurácii ŠIŠTAG, kde sa preteky konali, na kvalitnej cyklo ceste. Postupne prichádzali deti so svojimi rodičmi. Počasie nám našťastie doprialo. Pekne svietilo slnko a vietor jemne pofukoval. Súťažiace deti boli rozdelené do šiestich kategórií.

Tento rok bola prvýkrát vytvorená aj kategória pre deti so zdravotným znevýhodnením. Každé dieťa dostalo pamätnú medailu, Účastnícky list a darček od sponzorov. Samozrejme, traja najrýchlejší súťažiaci boli odmenení medailami a diplomom. Najmenší odštartovali ako prví a postupne sa k štartovacej línii postavili aj väčšie deti. Kým organizátori pripravovali odovzdávenie cien, deti si mohli skrátiť čas v skákacom hrade. Po odovzdávaní cien sa deti mohli tešiť ešte aj na losovanie tomboly.

Na pretekoch odštartovalo celkovo 91 detí a spolu najazdili 479,5 kilometrov.