Titul

12. PIKO-BIKE MARATON 2023

V nedeľu 10. 9. 2023 sa v Komárne uskutočnil dvanásty PIKO-BIKE Maraton. Tento rok sa v rámci maratónu prvýkrát konalo 2. Kolo Slovenského pohára Gravel. Reštaurácia Apáli aj tento rok prepožičala priestory pre organizátorov. Organizátori pripravili tri trate. Súťažilo sa v siedmich kategóriách. Road, MTB, Road Recombent, Race, Road e-bike, Slovenský pohár Gravel, Gravel hobby. Súťažiaci mohli vyraziť v časovom rozpätí od 8:00 do 9:40. 2. Kolo Slovenského pohára Gravel bolo odštartované o 10:00. Na počasie sa nedalo sťažovať. Slnko svietilo a fúkal len mierny vietor. Preteky prebiehali plynule, ale bez nehody sa žiaľ nezaobišli. V troch prípadoch mali zdravotníci robotu. Všetci zranení boli ošetrení a prevzatí do nemocnice. Po vyšetrení v nemocnici boli prepustení do domáceho liečenia. Na súťaži sa zúčastnilo 206 pretekárov – z toho 176 mužov a 30 žien. 4 pretekári nedokončili súťaž a 2 súťažiaci neodštartovali. O 14:00 organizátori vyhlásili výsledky. Medaile sa odovzdávali v piatich vekových kategóriách. Samozrejmosťou je, že ženy aj muži mohli prevziať medaily vo všetkých vekových kategóriách. Pretekári s licenciou okrem medailí získali aj body do Slovenského pohára Gravel. Tak ako každý rok, aj teraz dostal malú odmenu najmladší a najstarší účastník pretekov. Najmladším súťažiacim bol Bujna Márton (6) a najstarším Csaplár Árpád (86).

Maraton usporiadal miestny cyklistický klub C.K. PIKO-BIKE v spolupráci s C.K. KESZEGEK a na regulérnosť pretekov dohliadal tím rozhodcov pod vedením Miloša Lisického.